Video Games Live

Video Games Live

Do projektu Video Games Live jsme vkládali velká očekávání a s obavami sledovali, zda se skutečnost setká s našimi představami. Již několik let jsme totiž zvažovali možnost, zda tuto, poměrně extravagantní záležitost Praze představit.

Přestože je festival založen na nekompromisním prolínání žánrů, dali jsme na ujišťování nám blízkých nadšenců letos poprvé. Zcela jednoznačně lze prohlásit, že diváci téměř zaplněné haly karlínského Fora odcházeli po koncertu spokojeni. Šťastné spojení vizualizace toho nejlepšího, co měli možnost od svých raných začátku před obrazovkou zažít a živé hudby, podané mnohačetným symfonickým tělesem s chórem, vytvořilo velmi příjemný a nevšední zážitek.

Protagonistům představení, především zásluhou Tommyho Tallarica, se od samého počátku podařilo navázat dobrý kontakt s diváky a vytvořit příjemnou, familiární atmosféru, která vydržela až do finiše. Potvrdilo se, že Česko je jednou ze zemí, kde je masové používání informačních technologií oblíbenou libůstkou a téměř samozřejmostí. Jsme opravdu zvědaví, co se o Vašich pocitech a dojmech dozvíme na našem FB.

Autor textu: JUDr. Jan Hodoušek