Carl Davis

Hollywood Night

Závěrečný koncert festivalu připravujeme každý ročník s mimořádnou péčí, která by měla přinést úspěch nejen spokojeností dirigenta, sólistů a členů orchestru, ale především věrných diváků a znalé veřejnosti.

Povedený výběr z filmových hitů takové předpoklady splňuje dokonale, zejména když jejich provedení vezme na svou taktovku, v Čechách tolik populární dirigent, skladatel a oblíbený šoumen, Carl Davis. Vše, od produkce přes organizaci až po umělecký výkon vyšlo perfektně, orchestr šlapal fantasticky, stejně jako sbor, a pozvolná gradace uměleckého prožitku jednoznačně prokázala citlivou a prozíravou dramaturgii programu.

Letošní závěrečný koncert byl pro diváky přímo magický nejen proto, co měli možnost za cca 2 hodinky ve Smetanově síni zažít, ale také proto, že měli možnost tento program sledovat z jednoho hlediště společně s těmi nejpovolanějšími. Závěrečný koncert Prague Proms 2015 totiž navštívili a upřímným potleskem odměnili výkon účinkujících také Ennio Morricone a Quentin Tarrantino se svými přáteli.