Buddy Rich Bigband

Realita předčila očekávání

Na Bigband Buddyho Riche jsme se opravdu moc těšili od chvíle, kdy Jan Hasenöhrl přivezl z Ameriky zprávu o vystoupení tohoto slavného ansámblu v našem festivalu. Měli jsme jistě spoustu informací o jednotlivých hráčích, o pozadí slavných časů proslulé kapely, pikantních příběhů „ze zákulisí“ a koneckonců, jejího stávajícího leadra Bobbyho Shewa jsme v Praze měli možnost zažít již několikrát.

Přesto všechno, realita předčila naše očekávání. Přísně profesionální přístup, dnes již letitých mistrů svých nástrojů, překvapil stoprocentním nasazením ve zkouškách i na samotném vystoupení.  Obrovská zkušenost, virtuosita a na druhé straně skromnost, kolegiální a přátelský přístup na jevišti i v zákulisí vůči členům doprovázejícího tuzemského bigbandu sv. Blažeje a kolektivu produkce, svědčí o výrazných a vyhraněných osobnostech, kterými se legendární  Buddy Rich na své dlouhé muzikantské cestě obklopoval.

Geniální Steve Smith všechny přesvědčil, že je ideálním nástupcem svého fenomenálního předchůdce.  Samotný koncert byl svátkem pro všechny příznivce této muziky a nezapomenutelným zážitkem, které bychom rádi opakovali. Ostatně, podle jejich vlastních slov byli se společnou prací v Praze velmi spokojeni, a také by v ní rádi v budoucnu pokračovali. Zásluhu na tom má jistě i výkon členů souboru sv. Blažeje, kteří se ukázali být více než důstojnými partnery a prokázali své nepochybné kvality.

Zájem o spolupráci s americkými hudebníky se projevil i od třetích stran a vyústil ve vedení některých kurzů nebo účasti některých z nich v oblíbeném TV pořadu Marka Ebena Na plovárně. Tak věřme, že to nebylo naposled, a že se ještě někdy v této společnosti sejdeme!

Autor textu: JUDr. Jan Hodoušek