Christian McBride Trio

Christian McBride Trio

O hlavní postavě tohoto uskupení Christianovi McBridovi jsme měli samozřejmě již před sjednáváním kontraktu mnoho, poměrně detailních informací. Výčet těch nejslavnějších, se kterými vystupoval nebo natáčel tento mistr interpretace, bere doslova dech.

Namátkou Freddie Hubbard, Herbie Hancock, Pat Metheny, Joe Henderson, Diana Krall, Roy Haynes, Chick Corea, John McLaughlin, Wynton Marsalis, Hank Jones, Sting, Paul McCartney nebo Celine Dion… Koneckonců, Christian měl od malička na čem stavět – ve svých začátcích měl oporu ve svém otci a také strýci, kteří byli oba proslavení basisté ve Philadelphii.

Popisovat dojmy z vystoupení v jazzovém klubu na Občanské plovárně by asi v těch superlativech působilo jako klišé, ale lze je shrnout slovy jednoho ze zúčastněných oblíbených tuzemských zpěváků jazzu a swingu „…bylo to opravdu to nejpohodovější, co jsem za posledních několik let slyšel.”

A pro ty, kteří odešli hned po koncertu, jedna zraňující zpráva – pánové se nedlouho po půlnoci vrátili k nástrojům a jamovali do časných ranních hodin… Naopak dobrá zpráva je, že by se do Prahy hodně brzy rádi vrátili.

Autor textu: JUDr. Jan Hodoušek