Tommy Tallarico

Tommy Tallarico je skutečnou ikonou herního průmyslu. Jako jeden z historicky nejúspěšnějších skladatelů hudby k počítačovým hrám pomáhal psát jejich dějiny a vytvářet jedinečné zvukové prostředí, které přidává hernímu zážitku ještě větší intenzitu. Je mu připisována největší zásluha na přechodu od pouhých zvuků a pípání k hudbě, dnes tolik oblíbené miliony fanoušků po celém světě.

Tommy Tallarico založil neziskovou organizaci GANG (Game Audio Network Guild), je jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva. Cílem této organizace, sdružující skladatele, zvukové designéry, hlasové režiséry, game designéry a další profese této branže, je podporovat všestrannými prostředky zlepšování interaktivního zvuku her (www.audiogang.org). Tommy stál u zrodu a koprodukoval televizní show Reviews on the Run a Electric Playground.

Jako mimořádně talentovaný hudebník se už přes 22 let věnuje skládání k počítačovým hrám. Byl prvním, kdo kdy vydal soundtrack k videohrám (Tommy Tallarico’s Greatest Hits Vol. 1 – Capitol Records) a také mezi prvními, kteří začali ve hrách používat živou kytaru a 3-D zvuk (Terminátor). I jeho zásluhou se také do her dostal digitální interaktivní prostorový zvuk 5.1 surround.

Je držitelem více než padesáti ocenění za nejlepší herní audio a je podepsán pod třemi stovkami titulů. Tallarico je autorem hudby k Advent Rising, tu na mnoha webových stránkách (Yahoo, Gamespot a dalších), ocenili jako "jednu z nejlepších partitur vůbec". V roce 2008 byl Tommy Tallarico zapsán do Guinessovy knihy rekordů a v současné době je v ní uveden jako držitel tří rekordů. Je spolutvůrcem komerčně nejúspěšnějších her.

Více informací o Tommym naleznete www.tallarico.com.

 

Krátký vzkaz Tommyho Tallarica:

„Když jsem v roce 2002 začal pracovat na Video Games Live, mým snem bylo ukázat, jak významnými, co do umělecké a kulturní hodnoty, se hry stávají. Chtěl jsem nejenom otevřít oči nezasvěceným do tohoto průmyslu, ale také naučit novou generaci cenit si symfonické hudby. Video Games Live se stala nejúspěšnějším videoherním turné na světě. Cestujeme po naší planetě a pokračujeme v úsilí stále a znovu přesvědčovat, že videohry se staly uměleckým směrem, kterým se baví miliony lidí žijících v 21. století.” 

Tommy Tallarico

Image Not Found.