Kiri Deonarine

Kiri Deonarine zaujala operní svět svým jasným, průzračným hlasem, který je tónově hebký, navíc s elegantním frázováním v legátu, impozantní koloraturní technikou, to vše propojené s její temperamentní povahou a neodolatelným šarmem. Její nedávný úspěch v Massenetově Wertherovi popsal časopis Opera News následovně: "Jako Sofie byla Kiri Deonarine naprosto okouzlující, její koloraturní soprán se blýskal jako slunce šerem zcela obklopené." V Chicago Sun-Times jejímu hlasu připisují další kvality: "Zní francouzsky, s mystickým, úzkým vibrátem, s tak dokonalou hloubkou, až má člověk pocit, že poslouchá nějakou vzácnou nahrávku z dvacátých let minulého století". A kritici nešetřili chválou, ani když v Opeře Santa Fe ztvárnila Fiakermilli (Straussova Arabella) nebo po koncertním vystoupení "Noc vycházejících hvězd" v chicagské Opeře.

V uplynulé sezóně debutovala v Metropolitní opeře (MET) jako jedna z poloveckých dívek (Kníže Igor), debutovala rovněž v Michiganu v opeře Williama Bolcoma A View from the Bridge a zpívala 1. květinovou žínku (Parsifal) v chicagské Lyrické opeře. V příští sezoně se opět představí v Metropolitní opeře jako Frasquita Carmen a ve Veselé vdově ztvární ro li koketní Valencienne.

Jako členka ansámblu Ryan Opera Center při Lyrické opeře v Chicagu, vytvořila Kiri Deonarine řadu rolí: Gildu v RigolettoviSofii ve Wertherovinymfu Echo v Ariadně na NaxuPaminu v Kouzelné flétněSirénu v Rinaldovi, a Rosnou vílu v Perníkov& eacute; chaloupce. V předchozích sezónách byla také v angažmá Grand Opery v texaském Houstonu.

Je držitelkou řady významných ocenění: Sullivan Foundation Award Winner (2014), druhé místo v soutěži Lorena L. Zacharyho (2014), první cena na soutěži Giulia Gariho (2013), hlavní cena na soutěži Licia Albanese-Puccini Foundation (2012), první cena na soutěži Dallas Opera Guild, byla finalistkou soutěže vyhlašované Metropolitní operou (2010), získala ocenění v pěvecké soutěži George Londona a mnohé další ceny a stipendia.

Mezi mimořádná sólová vystoupení Kiri Deonarine na koncertních pódiích patří např. Faurého Requiem se Symfonickým orchestrem Milwaukee pod taktovkou Edo de Waarta nebo Vivaldiho Montezuma s Mercury Baroque. Kiri Deonarine vystudovala Baylorovu univerzitu, studovala také v Drážďanech a na Univerzitě v Indianě.

Kiri Deonarine