Jeremy Winston Chorale

Když byl v létě roku 2012 založen sbor Jeremy Winston Chorale, začal se ihned v hudebních kruzích zapisovat nesmazatelnou stopou. První koncert souboru se uskutečnil na World Choir Games v Cincinnati. V konkurenci sborů z celého světa získal Jeremy Winston Chorale zlatou medaili, navzdory skutečnosti, že se jednalo o úplného nováčka! Navíc v soutěži lámal i další rekordy. Ke zlaté medaili v kategorii gospelů totiž přidal ještě stříbrnou v kategorii smíšených sborů a druhou stříbrnou v kategorii spirituálů. Díky tomu se v současnosti řadí mezi 15 nejlepších sborů USA.

Na tento triumf sbor brzy navázal neméně úspěšnými koncerty, mezi nimiž na pomyslném vrcholu bylo v roce 2013 prosincové vystoupení pro prezidenta Baracka Obamu a první dámu Spojených států v Bílém domě. Soubor také účinkoval s významným orchestrem Black Pearl a mnoha dalšími instrumentálními a sborovými ansámbly. Na úspěšných koncertech v poslední době sbor provedl např. skladby Gloria skladatele Johna Ruttera, Shout for Joy skladatele Adolphuse Hailstorka, dlouhou řadu spirituálů, Bachova mo teta, ale i modernu 21. století.

Jeremy Winston Chorale tvoří hudebníci, kteří již v minulosti s Jeremym úzce spolupracovali. Jedná se o jeho bývalé studenty, učitele a kolegy, jež spojuje mimořádný hudební talent.

Sbor se v současné době připravuje na své první zahraniční turné do Německa a České republiky. Tento soubor charakterizuje spojení talentu s Jeremyho vůdčími schopnostmi i kombinace hudební sytosti a krásy.

Image Not Found.