Jeremy Scott Winston

Rodák z pensylvánské Filadelfie Jeremy Scott Winston je sbormistrem uznávaných univerzitních sborů Central State a Jeremy Winston Chorale. Vystudoval nejprve Univerzitu v Oakwoodu a potom v roce 2003 dokončil magisterská studia umění na Univerzitě Morgan State.

Když v srpnu roku 2013 převzal vedení sboru, dal si za úkol pokračovat v jeho vydobyté pozici vyslance černé chorální tradice. Při svém premiérovém koncertu se sborem doprovodil americkou gospelovou hvězdu Karen Clark Sheardovou. Mezi jeho nedávné úspěchy patří i vystoupení s The Jeremy Winston Chorale pro prezidenta Baracka Obamu a jeho ženu Michelle v Bílém domě. Se stejným souborem získal zlato na Světových hrách pěveckých sborů v Cincinnati. Před americkým prezidentem se představil ještě jednou, tentokrát jako sbormistr mnoha cenami ověnčeného sboru Univerzity ve Wilberforce.

Mezi další skvělé úspěchy jeho kariéry patří také vystoupení s Wyntonem Marsalisem a Lincoln Jazz Orchestra nebo na festivalu New Orleans Jazz and Heritage. Se sborem se představili v opeře v Daytonu v představení Porgy a Bess a v neposlední řadě natočili titulní skladbu filmu Amazing Grace. Je vyhledávaným profesorem a dirigentem. V roce 2011 působil jako sbormistr na Univerzitě v Berkeley. Jeremy Scott Winston je držitelem medaile Johna F. Kennedyho. V dubnu roku 2012 byl čestně zařazen mezi vynikající absolventy Univerzity v Oakwoodu.

Image Not Found.