Emmanuel Fratianni

Držitel mnoha cen, dirigent Emmanuel Fratianni, v současné době působí v Los Angeles na postu šéfdirigenta uznávané herní show Video Games Live. Pro tuto multimediální produkci je neocenitelným členem týmu, zejména díky mimořádnému citu pro filmovou synchronizaci. Musí zvládnout nejenom řídit orchestr a sbor, ale také přizpůsobit tempa ději na plátnu i zvukovému záznamu, dále sólovým interpretům a v neposlední řadě také komunikovat s diváky.

Emmanuel Fratianni má dvojí občanství a zvládá tři jazyky. Vystudoval klasickou a jazzovou hudbu, diriguje až 120-členné soubory, doprovází sólisty a píše aranže pro popové a jazzové ansámbly. Dirigoval prestižní americká tělesa, jako např.: National Symphony Orchestra, San Francisco Symphony, Houston Symphony Orchestra, Dallas Symphony, Indianapolis Symphony, Utah Symphony Orchestra a mnoho dalších. Na mezinárodní scéně to byly orchestry jako např. Royal Scottish National Symphony, Malajský Symfonický orchestr, Pekingská opera atd.

Jako ceněný herní skladatel je autorem hudby, kterou natočily nejlepší světové orchestry, včetně Los Angeles Philharmonic, London Philharmonic Orchestra, National Symphony Orchestra nebo orchestr Hollywood Bowl.

Z ocenění, kterých je držitelem, jmenujme Soundtrack of the Year, cenu časopisu Play Magazine, kterou obdržel za Advent Rising, dále cenu GANG (Game Audio Network Guild) a pět nominací na GANG.

Jako člen hudebního týmu televizního seriálu JAG, několikanásobně nominovaného na cenu Emmy, se Emmanuel v roce 2002 usadil v Los Angeles, kde spolupracuje se studiovými orchestry v Hollywoodu a nejlepšími studiovými hudebníky světa.

Image Not Found.