Ekaterina Gubanova

Mezzosopranistka Ekaterina Gubanova patří k nejvýraznějším osobnostem současné operní scény. Umělecké závazky ji zavedly na všechny světové operní scény (Metropolitní opera v New Yorku, Teatro alla Scala v Miláně, Královská opera Covent Garden v Londýně, Vídeňská státní opera, Bavorská státní opera v Mnichově, Německá opera Berlín, Lyrická opera v Chicagu, Teatro Real v Madridu, Gran Teatre del Liceu v Barceloně ad.).

Ekaterina Gubanova se narodila v Moskvě. Nejprve studovala hru na klavír, poté zpěv na Čajkovského konzervatoři v Moskvě a na Akademii Jeana Sibelia v Helsinkách. Po studiu se stala členkou programu pro mladé umělce při Královské opeře Covent Garden v Londýně. V roce 2005 ztvárnila s obrovským ohlasem Brangänu (Wagner: Tristan a Isolda) v Pařížské národní opeře, v roce 2007 debutovala v Prokofjevově opeře Vojna a mír v newyorské Metropolitní opeře, kde od té doby hostuje opakovaně. Představila se zde jako Giulietta v Offenbachových Hoffmannových povídkách (HD přenos 19. 12. 2009) nebo Eboli ve Verdiho Donu Carlosovi na turné po Japonsku v roce 2011.

 Její umělecké závazky na rok 2015 a 2016 zahrnují Adalgisu v Belliniho Normě v Gran Teatre del Liceu v Barceloně a mnichovské Bavorské státní opeře, Santuzzu v Mascagniho Sedláku kavalírovi v Deutsche Oper Berlin, Judith v Bartókově Modrovousově hradu v Canadian Opera Company v Torontu a Pařížské národní opeře, Eboli v Semperově opeře v Drážďanech, Amneris ve Verdiho Aidě ve veronské Aréně a Vídeňské státní opeře a Wagnerovu Fricku (Zlato Rýna a Valkýra) a Waltraute (Soumrak bohů) v Berlínské státní opeře.

Image Not Found.