Edward Parks

Časopis Opera News se o Edwardu Parksovi nedávno vyjádřil jako o barytonistovi s "hřejivým, sametovým hlasem". New York Times dále vyzdvihuje jeho "preciznost, senzitivitu, bohatost jemných nuancí" i "statný a zemitý hlas". V sezoně 2013–2014 debutoval v atlantské Opeře jako Valentin ve Faustovi a v coloradské Opeře Central City, kde ztvárnil roli hraběte ve Figarově svatbě. Nedávno se poprvé představil se Symfonickým orchestrem Atlanta v Duruflého Requiem a nastudoval roli Marcella (Bohéma) v portlandské PORT Opeře.V probíhající sezoně 2014–2015 ho čeká návrat do Metropolitní opery (Bohéma, Kouzelná flétna a Don Carlos), bude také zpívat roli Laurenta v opeře Thérèse Raquin Tobiase Pickera. Tu koprodukuje chicagská Opera společně s Operou v Long Beach. Čeká ho i návrat do Zankelova sálu v Carnegie, kde vystoupí se Susan Grahamovou pro nadaci Marilyn Horneové.

Jako absolvent studijního programu při Metropolitní opeře (Lindemann Young Artists Development Program), debutoval Edward Parks v Metropolitní opeře v sezóně 2009–2010 jako Fiorello v Lazebníku sevillském. Od té doby vytvořil také role Schaunarda v Bohémě nebo Larkense v Děvčeti ze Západu. Tato druhá zmíněná Pucciniho opera byla vysílána v HD po celém světě. Jako Schaunard se představil také na turné Metropolitní opery v Japonsku. Z dalších jeho angažmá jmenujme Zurgu v Lovcích perel v michiganské Opeře, Amerického konzula Sharplesse v Madama Butterfly v portlandské PORT Opeře amnoha dalších rolích.

Edward Parks se narodil v Indianě (Pennsylvanie). Titul bakaláře získal na hudební konzervatoři Oberlin a doktorát na Yale University. V roce 2008 vyhrál soutěž Metropolitan Opera National Council Auditions a v roce 2010 Mezinárodní pěveckou soutěž Nadace Gerdy Lissnerové. Další ocenění získal od Nadace George Londona, Nadace Marilyn Horneové a na mnoha soutěžích (the Fritz and Lavinia Jensen Foundation Competition, the Irma M. Cooper Opera Columbus International Vocal Competition, the Connecticut Opera, the Palm Beach Opera Competition nebo na soutěži the Music Academy of the West).

Edward Parks