Chaazi Levicek

Rodačka z New Yorku, mezzosopranistka Chaazi Levicek, je absolventkou Univerzity v Texasu. V roce 2014 získala 2. cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech a mezi ceny, které získala, patří také Cena Českého národního symfonického orchestru. Toto ocenění zahrnuje právě koncert s ČNSO. Na podzim letošního roku vystoupí Chaazi Levicek také v premiéře opery Bohuslava Martinů Tři přání aneb Vrtkavosti života v Národním divadle moravskoslezském.

V roce 2014 získala prestižní smlouvu s americkou Wolf Trap Opera Company, pro kterou mimo jiné nazpívala role Carmen a Paní Kloučkové (Frau Reich). Mezi další její úspěchy patří např. vítězství v soutěži Margo Winspear Opera a zisk plného stipendia pro další dva ročníky této soutěže (2013 a 2014) nebo účast ve finále Dallas Opera Guild Competition 2014. 

Na Univerzitě v Coloradu, při bakalářských studiích, nastudovala např. role paní Grose v opeře Benjamina Brittena Utahování šroubu (Turn of the Screw),  Cherubina v Mozartově Figarově svatbě, Prince Orlofského ve Straussově Netopýrovi, Tisbe v Rossiniho Popelce a další. V roce 2011 ztvárnila Dorabellu v Mozartově opeře Cosi fan tutte v italském Orvietu. Mezi další role, které nastudovala, patří např. Giovanna Seymour v Donizettiho opeře Anna Bolena, Nicklauss v Offenbachových Hoffmannových povídkách, Melibea v Rossiniho Cestě do Remeše, Rosina v Rossiniho Lazebníku sevillském, Octavian ve Straussově Růžovém kavalírovi, Zita v Pucciniho Gianni Schicchi nebo Mercedes v Bizetově Carmen. Coloradská Univerzita jí v roce 2011 ocenila ročním stipendiem udělovaným nejlepším pěvcům.

Vystoupila také jako sólistka v Bachově Magnificat D dur pod taktovkou mezinárodně uznávaného dirigenta Helmutha Rillinga, se kterým také nastudovala např. kantátu G. F. Händela Dixit Dominus nebo Requiem Maurice Duruflého. V současné době je členkou souboru Colorado Bach Ensemble.

Chaazi Levicek